


Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
- Úvod
- Vŕtačky - vŕtacie súpravy - vrtáky
- Predlženia - nadstavce
Predlženia - nadstavce
V tejto sekcii Vám ponúkame rôzne typy predĺžení, nadstavcov a konektorov (adaptérov) k jadrovým vrtákom a vŕtačkám. Disponujeme predĺženiami pre jadrové vrtáky až do 1000 mm a s adaptérmi schopnými prepojiť rôzne koncovky jadrových vrtákov a vŕtačiek.
Predlžovacie nadstavce sú príslušenstvo pre vŕtačky, ktoré sa používajú na predĺženie dĺžky vŕtacieho nástroja. Tieto nadstavce sú k dispozícii v rôznych veľkostiach a tvaroch, aby sa zodpovedali rôznym potrebám vŕtania.
Predlžovacie nadstavce sú užitočné v situáciách, keď je potrebné vŕtať do hlbších alebo ťažko dostupných miest. Napríklad, môžu sa použiť na vŕtanie do zadnej časti skrinky alebo na vŕtanie do vzdialenejších častí stavby.
Je dôležité zvoliť správne predlžovacie nadstavce pre konkrétne použitie, aby sa zabezpečila dostatočná pevnosť a stabilitu pri vŕtaní. Pri výbere predlžovacieho nadstavca je dôležité zohľadniť veľkosť a typ vŕtacieho nástroja, ako aj materiál, do ktorého sa bude vŕtať.
Na čo sa zamerať pri výbere vŕtačky?
Keď sa rozhodneme pre kúpu vŕtačky, je potrebné podrobne si prečítať jej parametre, aby sme si vybrali ten, ktorý sa ideálne hodí pre naše potreby. Čo stojí za to skontrolovať hneď na začiatku, je rukoväť vŕtačky, ktorá by mala byť vystlaná protišmykovým materiálom. Vďaka tomu bude práca pohodlnejšia. Vŕtanie otvorov je pomerne namáhavá práca, vrták preto nesmie byť príliš ťažký, ani by nemal zbytočne zaťažovať naše ruky.
Dôležitým partnerom je sila cvičenia. Na jednoduché domáce práce stačí model s výkonom 400–650 W, ale pre väčšie a širšie otvory je vhodnejší nástroj s výkonom najmenej 800 W. Výber vŕtačky závisí aj od priemeru otvorov, ktoré chcete vŕtať. Odborníci odporúčajú kúpiť vrtáky s väčším maximálnym priemerom, ako sú otvory, ktoré plánujete urobiť.
Základné typy vŕtačiek
Na trhu je k dispozícii mnoho rôznych typov vŕtačiek. Líšia sa použitým pohonom, účinnosťou a účelom.
- Ručnévŕtačky sú prvými zariadeniami tohto druhu, ktoré sa používajú. Pôvodne mali manuálny pohon, takže vývrt bol vyrobený otáčaním špeciálnej kľuky. V súčasnej dobe sú najobľúbenejšie ručné vŕtačky na elektrický pohon (akumulátorové alebo elektricky napájané).
- Mnoho vŕtačiek má možnosť prepnúť prevádzkový režim na tzv. zbíjania. V tomto režime sa vrták nielen otáča, ale zasahuje aj do materiálu, do ktorého je vŕtaný. Vďaka tomu je oveľa jednoduchšie urobiť dieru do tvrdého betónu.
- Stolná vŕtačka je typ malého obrábacieho stroja, ktorý je umiestnený na pracovnom stole.
- Stĺpováalebo stojanovávŕtačka je väčšie zariadenie, ktoré sa používa vo veľkých priemyselných závodoch a dielňach. Je namontovaný na stĺpiku, ktorý umožňuje presné umiestnenie vrtáka.
- Viacvretenová vŕtačka je zariadenie používané hlavne v priemysle, pretože takýto nástroj dokáže súčasne urobiť mnoho otvorov.