


Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
- Úvod
- Maliarske a omietkové agregáty
- Maliarske agregáty
- Tlakové maliarske agregáty
Tlakové maliarske agregáty
Maliarske agregáty sú určené na nástrekové maľovanie, s ktorými dokážete nanášať nátery desaťkrát rýchlejšie, než pri ručnom maľovaní valčekom.Kvalitné a preverené náradia pre murárov a fasádnikov bez ktorého nemožno vykonať kvalitnú fasádu a zateplenie fasády. Použitie správneho fasádnického náradia a príslušenstva je záruka kvalitnej práce
Tlakové maliarske agregáty sú zariadenia používané na rozstrekovanie farby, laku alebo iných náterových látok na rôzne povrchy. Agregát pracuje tlakom a využíva tlakový vzduch na rozstrek farby alebo laku. Týmto spôsobom je možné dosiahnuť rovnomerné a presné nanášanie farby alebo laku bez vzniku škvŕn a nečistôt.
Tlakové maliarske agregáty sa využívajú v rôznych odvetviach, ako napríklad priemysle, stavebníctve, priamočiarej výrobe alebo pri renováciách. Existujú rôzne typy agregátov, vrátane tlakových sprayov s hrubým alebo jemným rozstrekom, ako aj vysokotlakových agregátov pre ťažšie aplikácie.
Je dôležité vybrať správny typ agregátu pre konkrétnu aplikáciu, pretože to ovplyvní presnosť a kvalitu nanášania farby alebo laku. Z tohto dôvodu by sa malo poradiť so špecialistom alebo predajcom, aby sa zistilo, ktorý agregát je najvhodnejší pre konkrétne potreby.
Maliarske agregáty sú zariadenia, ktoré umožňujú efektívne a efektívne lakovanie jednotlivých prvkov a veľkých plôch z akéhokoľvek materiálu. Používajú sa okrem iného na natieranie stien, asfaltu, stropov, kovových konštrukcií a plastov.Výberu maliarskej jednotky by mala predchádzať definícia osobných potrieb a požiadaviek na zariadenie. Okrem toho pri výbere maliarskej jednotky je potrebné venovať pozornosť jej parametrom, ktoré určujú jej funkčnosť, účinnosť a účinnosť.Prvým krokom, ktorý vám umožní vybrať si maliarsky agregát, je určiť intenzitu jej použitia a tiež veľkosť investície, ktorú s jednotkou zamýšľate vymaľovať. Pri profesionálnom použití je maľovanie závod s časom, kde je kľúčové namaľovať povrch alebo veľké množstvo prvkov čo najrýchlejšie v dostatočne krátkom čase. Pri profesionálnom použití je preto potrebné zvoliť pokročilejší a účinnejší agregát ako v prípade hobby použitia.
Parametre striekanej kvapaliny
Maliarske agregáty pracujú nielen s farbami, ale aj s rôznymi druhmi olejov, škvŕn a antikoróznych prostriedkov. Pri výbere kameniva pre pracovnú kvapalinu by sa mala vziať do úvahy jeho viskozita a hustota, pretože tieto parametre sa používajú na zosúladenie výkonu zariadenia, tlaku a otvoru dýzy.Pri striekaní olejových farieb nemusia byť lakovacie jednotky výkonné ani mať široké dýzy. Postačuje zariadenie s tlakom 100 až 200 barov, trysky s otvorom od 0,07 "do maximálne 1,25" a poskytujúce kapacitu 0,7 l / min až 1,25 l / min.V prípade latexových, emulzných a akrylových farieb sú požiadavky o niečo vyššie. Potom by ste mali staviť na agregát s tlakom 200 - 230 bar ponúkajúci kapacitu cca 1,25 l / min až 1,8 l / min a v sete s tryskami s priemerom 0,021 "až 0,028".Ešte náročnejšie sú hutné a lepivé fasádne farby , ktoré vyžadujú pracovný tlak 2340 bar, kapacitu oscilujúcu okolo 3 l / min alebo dýzy s otvormi od 0,021 "do 0,028".Protikorózne farby a protipožiarne farby sú jednou z najťažších a najhustejších kvapalín, s ktorými môžu lakovacie jednotky (okrem bitúmenových hmôt) zaobchádzať. Vyžadujú profesionálne vybavenie s výkonom dokonca 5 - 5,5 l / min, tlakom 230 barov a tryskami s priemerom 0,043 ”.