X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - PIA 08:00 - 16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Elektrické nožnice -oplatí sa kúpiť? Elektrické nožnice -oplatí sa kúpiť?
Umožňujú vám rýchlo sa zaoberať záhradnými prácami súvisiacimi s prerezávaním konárov. Vďaka nim môžeme modelovať aj domáce rastliny. Elektrické nožni... čítať celé
Hrable, lopaty, vidly a sekery - v záhrade vyberáme potrebné vybavenie Hrable, lopaty, vidly a sekery - v záhrade vyberáme potrebné vybavenie
Aby sme sa mohli tešiť z krásnej a udržiavanej záhrady, musíme sa o ňu vopred starať. Pomôžu nám v tom rôzne druhy nástrojov - hrable, fúriky, rýle, s... čítať celé
Ekonomický záhradný vysávač s funkciou dúchadla Ekonomický záhradný vysávač s funkciou dúchadla
Záhradný vysávač s funkciou dúchadla je viacúčelové zariadenie. V závislosti od našich potrieb bude fúkať alebo cmúľať listy. Modely vysávačov a dúcha... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. ZÁHRADNÉ NÁRADIE
  4. Ako funguje tlakový čistič?

Ako funguje tlakový čistič?

Tlakový čistič je zariadenie, ktoré vám pomôže pri mnohých činnostiach vykonávaných na záhrade alebo vo vašej domácej dielni. Urýchli mnohé čistiace práce a uľahčí čistenie ťažko dostupných prvkov. V tomto článku sa dozviete, ako funguje tlakový čistič , ktorý vám umožní lepšie porozumieť jeho princípu činnosti. Dozviete sa tiež diagramtlakového čističa , ktorý vám napovie o jeho konštrukcii. Vďaka tomu si lepšie vyberiete zariadenie, ktoré bude vyhovovať vašim potrebám. V skutočnosti je princíp činnostitlakovej vapkyje veľmi jednoduchý, a jeho použitie je veľmi široké.  

ako funguje tlakový čistič

Konštrukcia tlakového čističa

Konštrukciatlakového čističa závisí od typu a jeho použitia. Umývačka používaná v domácej záhrade vyzerá trochu inak ako profesionálna práčka používaná v dielňach alebo upratovacích firmách. Základná schéma tlakového čističa však obsahuje niekoľko prvkov, bez ktorých by zariadenie neplnilo svoju hlavnú funkciu, ktorou je zvyšovanie tlaku vody, ktorá ním preteká.

Každý tlakový čistič je vybavený hadicou, ktorá sa pripája k prívodu vody. Čím je zariadenie dlhšie, tým je mobilnejšie. Vďaka tomu môžete zmyť predmety mimo vodného zdroja.

Hlavným prvkom každej práčky je vysokotlakové čerpadlo. Je to ona, kto vytvára príslušný tlak vody. Spravidla sa používa kompozitné alebo hliníkové čerpadlo. Niektoré modely majú aj mosadzné čerpadlo.

Vhodná vysokotlaková hadica dodáva vodu do striekacej pištole. Každý tlakový čistič potrebuje na správnu funkciu zdroj energie. Na trhu sú zariadenia vybavené elektrickými, spaľovacími alebo batériovými motormi. Každé z týchto zariadení má svoje výhody a nevýhody. Elektromotor je mimoriadne ekologický. Neprodukuje výfukové plyny a jeho prevádzka je tiež tichá. Je však obmedzený káblom, vďaka ktorému je pripojený k zdroju energie - znižuje mobilitu práčky.

Spaľovací motor sa nachádza predovšetkým v profesionálnom zariadení. Poskytuje práčke vysoký výkon a dlhú pracovnú dobu. Tieto zariadenia sú navyše mimoriadne mobilné, pretože nie sú obmedzené žiadnym elektrickým drôtom. Tieto typy motorov bohužiaľ nie sú šetrné k životnému prostrediu, pretože emitujú výfukové plyny. Nemôžu byť použité ani v uzavretých miestnostiach. Batériový motor poskytuje zariadeniu krátku dobu prevádzky. Funguje iba na umývanie malých plôch.

Funkčnosť daného zariadenia je určená ďalšími komponentmi, ktoré sú vybavené niektorými modelmi podložiek. Vhodný filter a sacia hadica umožňujú použitie vody z nádrží, napríklad z rybníkov alebo sudov s dažďovou vodou. Ide o mimoriadne ekologické a ekonomické riešenie. Je však potrebné dbať na to, aby voda nebola silne kontaminovaná. Môže to spôsobiť upchatie filtra a poškodenie čerpadla.

princíp činnosti tlakového čističa

Týmto spôsobom môžete použiť vodu z akéhokoľvek zásobníka. Pamätajte však, že vapka používa vodu pomerne rýchlo. V dôsledku toho je potrebné vodu z nádrží s menšou kapacitou často dopĺňať. Keď plánujete používať dažďovú vodu na umývanie, napríklad príjazdovej cesty, zaistite, aby mal sud s dažďovou vodou správnu veľkosť.  

Niektoré modely sú vybavené aj vykurovacím modulom, ktorý ohrieva vodu až na 100 ° C. Horúca voda lepšie odstráni odolnú špinu. Nie je potrebné používať žiadne čistiace prostriedky. Horúca voda je navyše vynikajúcim dezinfekčným prostriedkom.

Všetko príslušenstvo, ktoré môže byť vybavené práčkou, zvyšuje funkčnosť zariadenia a komfort práce s ním. Ak chcete umývať povrchy špeciálnymi čistiacimi prostriedkami, skontrolujte, či model, ktorý si vyberiete, má špeciálnu nádobu na čistiaci prostriedok. Okrem nádoby môže mať zariadenie aj rúrku, ktorá je vložená do nádoby s čistiacim prostriedkom.

Mimoriadne užitočným doplnkom je kopija, ktorá je namontovaná namiesto striekacej pištole. Možnosť jeho úpravy vám umožní ľahko umyť aj vyššie položené predmety. Kopiju je možné ukončiť rôznymi druhmi trysiek, ktoré menia prúd vody.

Spot stream je najobľúbenejší. Plochý prúd je univerzálny. Môžete s ním vyčistiť väčšinu povrchov. Rotačný prúd je mimoriadne výkonný a účinný. Je tiež možné získať splachovací prúd, ktorý je pokojný a rozptýlený. Na umývanie auta zvoľte trysku. Na čistenie silne znečistených alebo poréznych povrchov použite rotačnú trysku.  

Tlakový čistič môže byť tiež zakončený rôznymi kefami, ktoré uľahčujú čistenie rovných povrchov, napríklad terasy alebo príjazdovej cesty. Dobre poslúžia aj pri umývaní auta. Pri použití kefy tiež nepotrebujete taký vysoký tlak vody.

diagram tlakového čističa

Ako funguje tlakový čistič?

Princíp činnostitlakového čističa nie je komplikovaný. Hlavnou funkciou týchto zariadení je mnohonásobne zvýšiť tlak vody, ktorý môže byť až 20 MPa. V prípade  práčok pre  domácnosť dosahuje maximálnu hodnotu 16–18 MPa. Pre porovnanie, tlak vody vo vodovodnej sieti je približne 0,3–0,5 MPa. Takto vysoký tlak vody generovaný podložkami umožňuje rýchlejšie a efektívnejšie čistenie všetkých typov povrchov.

Použitie tlakového čističa sa navyše premieta do nižších účtov za vodu. Umývanie s ním je rýchlejšie a efektívnejšie, vďaka čomu spotrebujete oveľa menej vody ako pri tradičnom umývaní záhradnou hadicou. Ide o ekonomické a ekologické riešenie.   

Ako teda fungujetlakový čistič ? Motor v práčke dodáva energiu vysokotlakovému čerpadlu. To zvyšuje tlak vody nasávanej hadicou pripojenou k výstupu. Do vysokotlakovej pištole je privádzaná vysokotlaková voda, z ktorej sa uvoľňuje stlačením príslušného spúšte. V niektorých modeloch je možné nastaviť tlak vody, čo je mimoriadne užitočná funkcia, najmä v domácich záhradách a dielňach.

aplikácia tlakového čističa

Pri výbere zariadenia stojí za to venovať pozornosť jeho technickým parametrom. Takýmto spôsobom si vyberiete podložku, ktorá je vhodná pre vaše potreby a použitie. Prvým je tlak vody. Obvykle sa podáva v baroch. Určuje silu, ktorou voda dopadá na povrch. Zvlášť dôležitý je tu prevádzkový tlak umývačky, ktorý sa môže pohybovať od 50 do viac ako 200 barov. Na zariadenia na príležitostné použitie stačia zariadenia vytvárajúce tlak až 100 barov.

Najvyššia trieda zariadení vám umožňuje vytvárať tlak od 140 do 200 barov. Používajú sa hlavne v dielňach a servisných spoločnostiach, kde sa veľmi veľké povrchy čistia podložkami.  

Vysoký tlak zabráni použitiu pracích prostriedkov. Dokonca aj ťažké nečistoty môžete ľahko umyť iba vodou. Skvelou možnosťou sú aj umývačky vybavené reguláciou tlaku vody. Zvyšuje funkčnosť zariadenia. Na umývanie auta budete určite potrebovať vodu pod vysokým aj nízkym tlakom.

konštrukcia tlakového čističa

Druhým parametrom je výkon. Udáva ho výrobca v litroch za hodinu [l / h]. Pračky pre domácnosť majú typicky kapacitu okolo 350 l / h. Čím vyššie je, tým rýchlejšie budete svoju prácu vykonávať. Účinnosť zariadenia až 2 000 l / h je už osvedčená v profesionálnych dielňach alebo upratovacích firmách. Tam sa podložky používajú často a dlho. Vysoká účinnosť umožní rýchlejšie čistenie veľkých povrchov.

Tlakový čistič - aplikácia

Teraz viete, ako je tlakový čistič postavený . Používa sa ako v špecializovaných dielňach, tak aj doma alebo na rekreačnom pozemku. Toto multifunkčné zariadenie vám umožní urýchliť mnohé práce na dvore alebo v garáži.

tlakový čistič, ako to funguje

Umývačka, ako naznačuje názov, je zariadenie, pomocou ktorého rýchlo a efektívne vyčistíme rôzne povrchy a zariadenia. Bude to nepochybne užitočné v každom dome obklopenom záhradou alebo dvorom. Správne zvolené zariadenie nám umožní ľahko udržiavať fasády budov, terasy, príjazdové cesty, ploty a záhradné chodníky alebo chodník čisté. Bude tiež nenahraditeľným vybavením pri umývaní auta, bicykla, záhradného nábytku alebo bazéna.

Na takéto činnosti - vykonávané pravidelne, ale nie každý deň - stačí práčka pre domácnosť. Pre intenzívne používanie bude lepšou voľbou profesionálna vapka - takýto model je prispôsobený na odstraňovanie aj silných nečistôt z väčších povrchov a dobre si poradí s dlhodobou prácou.

Na domáce použitie bude fungovať elektricky poháňaná práčka s kapacitou približne 300–350 l / h. O niečo vyšší prietok má elektrický vysokotlakový čistič MacAllister 1800 W , ktorý je 440 l / h. Ak však hľadáte profesionálne zariadenie, vyberte si model s vyššou účinnosťou a výkonom. V tomto prípade bude najlepšia práčka výfukových plynov.

Tlakový čistič

Použitie podložiek má mnoho výhod. Medzi ne patrí predovšetkým úspora vody, ale aj času a energie potrebnej na výkon zamýšľaných činností. Vďaka nim sa vyhnete potrebe časovo náročného a únavného drhnutia odolnej špiny. Silný prúd vody, ktorý produkujú, vám tiež umožňuje obmedziť množstvo použitých čistiacich prostriedkov. Vysoká účinnosť podložiek ide ruka v ruke s jednoduchým používaním, ktoré zvládne každý.

Prečo sú podložky také obľúbené? Nepochybne skutočnosť, že tieto zariadenia sú mobilné - model vybavený kolesami je možné ľahko  prepravovať  na akékoľvek miesto. Ak máte navyše dlhú hadicu, budete ju môcť používať aj tam, kde ste ďaleko od zdroja vody.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

Všetky objednávky spravujeme z centrálneho E-shopu www.kamenik.sk  E.mail.: info@kamenik.sk

© 2021 Všetky práva vyhradené WWW.KAMENIK.SK
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk