- Kategórie blogu
- ZÁHRADNÉ NÁRADIE
- DIELENSKÉ A STAVEBNÉ NÁRADIE
- ZVÁRACIA TECHNIKA
- Štítky blogu
- Záhradný vysávač
- nožnice na živý plot
- retazové píly
- motorové píly
- benzínové píly
- vysávač na lístie
- dúchadlo
- Mobilné pieskovačky
- Sifónové pieskovačky
- Kabínové pieskovačky - pieskovacie boxy
- Vodné pieskovačky
- Príslušenstvo pre pieskovanie
- Snehové frézy
- Pluhy na sneh
- Elektrické snehové frézy
- Hrable
- Benzínové snehové frézy
- štiepkovače
- lopaty
- vidly
- sekery
- záhradné náradie
- Motyky
- sekera
- noznice
- Pieskovače
- generátory elektrickej energie
- drviče vetiev
- strojné zveráky
- zváracia technika
- zváračské kukly
- Lešenie
- stavebné lešenie
- hliníkové lešenie
- oceľové lešenie
- Zveráky
- krížové zveráky
- uhlové zveráky
- stolárske zveráky
- zváračky
- elektrické píly
- akumulátorové píly
- autonabíjačky
- štartovacie káble
- nabíjačky autobateríí
- tlakový čistič
- vapka
- wapka
- elektrocentrály
ZÁHRADNÉ NÁRADIE
DIELENSKÉ A STAVEBNÉ NÁRADIE
ZVÁRACIA TECHNIKA
MERACIA TECHNIKA
NÁHRADNÉ DIELY PRE KOSAČKY



Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
- Úvod
- BLOG
- DIELENSKÉ A STAVEBNÉ NÁRADIE
- Krížové lasery a ich aplikácia
Krížové lasery a ich aplikácia
Čo je to krížový laser a na čo sa používa?
Krížový laser je druh komplexnej laserovej hladiny, ktorá vyžaruje niekoľko lúčov laserového svetla vertikálne i horizontálne. Najjednoduchšie krížové lasery vysielajú jeden zvislý a vodorovný lúč, ktoré sa pretínajú v pravom uhle. Najkomplikovanejšie krížové prístroje sú schopné premietať niekoľko zvislých a vodorovných lúčov, čím vytvárajú zložitú mriežku laserového svetla v celej miestnosti.
Okrem zobrazenia lúčov sú tieto zariadenia schopné indikovať zvislosti, úrovne, vzdialenosti, uhly, svahy a náklony, čo z nich robí neoceniteľného pomocníka pri stavbe stien a priečok, vešaní obrazov, obkladaní, inštalácii zábradlí a zábradlí, stavbe schodísk, montáži stenové panely, kladenie tapiet alebo zavesenie stropov .
Krížové lasery sa používajú aj pri meraniach mimo budov. Krížový laser bude fungovať aj na stavbách na vyrovnávanie základov, určovanie výšky stĺpikov plotu a na podobné meracie práce. V intenzívnych prirodzených svetelných podmienkach však bude lúč červeného alebo zeleného laserového svetla neviditeľný, a preto je potrebné vybaviť sa laserovým modelom prispôsobeným na prácu s prijímačom.
Ako si vybrať krížový laser?
Pri kúpe meracieho prístroja je nevyhnutné overiť vaše potreby a preferencie. Trhová ponuka krížových laserov je veľmi bohatá. Výrobcovia ponúkajú desiatky rôznych krížových laserov so širokou škálou funkcií, takže výber perfektného riešenia môže byť trochu problémový. Preto pred rozhodnutím o kúpe stojí za to položiť si niekoľko otázok, ktoré vám umožnia prispôsobiť špecifikáciu zariadenia vašim osobným požiadavkám a potrebám.
Miesto meraní
Najdôležitejšie je určiť, kde sa merania vykonávajú. Krížové lasery projektujú lúče s obmedzeným dosahom (zvyčajne do 30 m) a viditeľnosťou - príkladom môže byť merací prístroj PRO X -liner 4.1 .
Nie všetky modely budú vhodné na použitie vo veľkých stavebných zariadeniach a na vonkajšie práce. Pri práci vonku si preto vyberte nástroj prispôsobený na prácu so senzormi - napríklad model Spectra Precision LL500 .
Rovnako dôležitá je veľkosť a slnečné svetlo miestnosti. V prípade väčších štruktúr bude tiež často potrebné použiť prijímač signálu, pretože čiary zobrazené na povrchoch stien a stropov sa môžu ukázať ako neviditeľné. Trámy môžu byť neviditeľné aj v menších, ale intenzívne osvetlených miestnostiach.
Počet a rozmery riadkov
Po zohľadnení typu priestoru, v ktorom sa budú vykonávať merania, je tiež potrebné určiť, koľko a aké čiary potrebujeme na pohodlnú prácu. Najjednoduchšie krížové lasery premietajú dve čiary - vertikálne a horizontálne, ktoré vyčnievajú pod uhlom 120 - 140 ° a krížia pod uhlom 90 °, príkladom je krížový laser Nivel System CL1 . V praxi budú takéto vedenia merať 17-27 m, keď bude zariadenie umiestnené 5 m od steny. Funkčnejšie budú viacriadkové lasery, ktoré zobrazujú 3-8 pretínajúcich sa čiar horizontálne a vertikálne. Uhol zobrazenia týchto riadkov môže presiahnuť 180o.
Najpokročilejšie sú rovinné lasery, ktoré zaisťujú najvyššiu presnosť práce - napr. Nivel System CL3D -G . Používajú sa na najnáročnejšie práce pri stavebných prácach založených na realizácii zložitých štruktúr - napríklad na montáž zavesených stropov, stavbu priečok alebo na inštaláciu osvetľovacích bodov.
Zhrnutie
Výber správnehokrížového lasera by mal byť diktovaný predovšetkým osobnými potrebami a preferenciami, ako aj špecifickosťou plánovanej meracej práce. Pred nákupom sa oplatí zoznámiť sa s ponukou trhu a overiť si svoje vlastné očakávania týkajúce sa meracieho prístroja.